godaddy-logo

Godaddy Hostinge Site Ekleme

Godaddy Hostinge Site Ekleme

Bir önceki yazımızda, Godaddy hostinge nasıl domain ekleyecegimizden bahsetmiştik. Şimdiki konumuzda ekledigimiz domain için hosting hesabımızda nasıl bir alan oluşturabilecegimizi anlattık. Cpanelde oturum açalım;

1

Eklenti etki alanları seçenegini seçelim (kullandıgınız dile göre isim farklılık gösterebilir)

2

Açılan pencerede ilk kutucuga site adresimizi yazıyoruz, ikinci kutucugu ve üçüncü kutucugu sistem kendi oluşturuyor fakat dilersek degişiklik yapabiliyoruz. ikinci kutucukta degişiklik yapmaya gerek yok. Fakat üçüncü kutucuk site dosyalarımızın yerini belirledigi için burayı degiştirmek isteyebilirsiniz. Eger birden fazla site barındıracaksanız burayı degiştirmenizde fayda var. Böylelikle karışıklıktan kurtulmuş olur ve daha düzenli bir sisteme sahip olursunuz. Ben kök dizinde siteler isimli bir klasör oluşturdum ve onun altınada hosting-domain.org şeklinde site adımı içeren bir klasör oluşturdum. sitemin dosyalarını burada barındıracagım, yeni site ekledikçe aynı şekilde siteler klasörü içerisinde tüm sitelerim barınacak ve düzenli olacaktır.

Her şey tamamsa etki alanı ekle butonuna basıp kaydedin. FTPden veya cpanel dosya yöneticisinden oluşturdugunuz sitenin klasörüne erişip yayınlamak istediginiz sayfaları bu klasöre attıgınızda artık siteniz çalışıyor olacaktır.

Yukarıdaki yöntemle godaddy hesabınıza birden çok alan oluşturup bir çok siteyi barındırabilirsiniz, tabi almış oldugunuz hosting paketi birden çok site eklemeyi destekliyorsa.

Baglantılı Konu :

Godaddy Hostinge Domain Ekleme

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>