eniyihostingler

En iyi hosting, yabancı hosting firması mı?

Yurt dışında hosting satışı yapan birçok hosting firması vardır. Çoğu firmanın fiyatları ve host paketleri birbirinden farklıdır. Web site sahiplerinin en çok üzerinde durduğu konulardan bir tanesidir yabancı hosting firmaları. Fiyatları paket özellikleri Türkiye’dekinden çok farklı olmasına rağmen kullanıcılar biraz daha olaya tedirgin bakmaktadır. Bunun nedeni ise destek konusunda çünkü birçok yabancı hosting firmasında türk çalışan olmadığı için herhangi bir sorunla karşılaşıldığı zaman derdinizi anlamakta gerçekten ciddi sorunlarla karşılaşıyorsunuz. Bu unsur yabancı firmaların eksi bir yönünü oluşturmaktadır. Birçok hosting firmasında belirtilen paketlerin özellikleri kullanıcı paneline düşmüyor buda şikâyet edilen bir konu. Şimdi çoğu web sahiplerinin en iyi hosting firması yabancı hosting firması mıdır? Gibi sorularına açıklık getirelim.
yabancıhosting

Bu sorunun aslında tam bir cevabı yok çünkü birçok kullanıcının sorun yaşadığı bir yabancı firma başkalarına göre çok iyi olabilir. Bu firmaların Türkiye’de vergi vermedikleri düşünüldüğünde fiyatları ülkemizin fiyatlarından biraz daha düşük olabilir ama her ucuz olan kaliteli olacak diye bir kaide yok. Şimdi bu fiyat konusuna bir göz atalım. Öncelikle Türkiye’de tanınmış bir host firmasının bir paketine göz atalım.

Türk Firması Bireysel Hosting Paket                      

 • Alan adı Barınma: 1 Adet                                     
 • Disk Alanı :500 mb                              
 • Trafik : 5 gb                                         
 • Ftp hesabı :1 adet                               
 • Mysql Veritabanı: 1 adet 
 • Subdomain: yok 

Türk Firması Yıllık ücreti:22 dolar    

 Yabancı Firma Bireysel Hosting Paket

 • Alan adı Barınma: Sınırsız                                     
 • Disk Alanı : Sınırsız                   
 • Trafik : Sınırsız                                         
 • Ftp hesabı : Sınırsız                               
 • Mysql Veritabanı:  Sınırsız
 • Subdomain: Sınırsız 

Yabancı Firma Yıllık  Ücreti:24 dolar

Yukarıdaki yabancı hosting firması Hostgator firmasıdır Türk firmasını ise çıkarları zedelenmesin diye isim veremiyoruz. Bunun gibi Godaddy, Bluehost, Dreamhost firmaları vardır. Bu firmaların detaylı incelemesini en iyi hosting sitesinde bulabilirsiniz. Bunlar özellik bakımından Türk firmalarından biraz daha cömert avantajları olsa da bazı noktalarda dezavantaj olabiliyor. Ayrıca en iyi host firmasının yabancı host firması mıdır? Sorusu bazı kullanıcıların evet demesinin nedeni yasa dışı içerik barındırma konusunda bu firmaların Türk firmalarından daha esnek olmasıdır. Ülkemizde yasa dışı içerik yayınlayan firmalar hakkında cezai işlemler yapılırken yabancı host firmaları için ise sadece erişim yasağı uygulanıyor. Buda yabancı host firmalarının yasadışı içeriğe izin vermesine sebep oluyor. Buraya kadar şunu çıkarabiliriz fiyat konusunda biraz daha avantajlı olmasına rağmen destek ve muhatap bulma konularında Türk firmaları kadar olmuyor maalesef.

Fiyat konusunda ucuz olmalarının altında yatan pazarlama stratejisi firmaların düzenli olarak indirim kuponu veya promosyon kuponu yayınlamamasıdır. Örnek vermek gerekirse Godaddy $1 lık hosting ve domain indirim kampanyaları yaparak müşterileri kendine çekmekte, firma ile tanışmasını sağlamaktadır. Özellikle Godaddy firmasının tüm kupon ve indirim kodları http://www.domainkampanyakodu.com/godaddy-kampanya-kodu/ sayfada yayınlanmaktadır.
godaddyindirimi

Firma ile tanışan müşteri doğal olarak yenilemede istenilen fiyatı, firmadan memnun kaldığı sürece sorunsuzca verecektir. Bunun bir başka örneğini Hostgator firması yapmaktadır. Aslında buda sizinde gördüğünüz gibi bu bir pazarlama yöntemidir. Ancak nedense Türk firmalar buna yanaşmamakta ve yabancı firmaların piyasadaki pazar payının yanından bile geçememektedirler.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>